افزایش بازدید استوری اینستاگرام یکی از اصلی ترین دغده های صاحبین پیج های فروشگاهی و به صورت کلی تمامی افراد و کاربران شبکه ی اجتماعی اینستاگرام است. اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی و محبوبی است که افراد زیادی را به خود جذب کرده است و تعداد کاربران آن از مرز یک میلیارد هم عبور کرده است .محبوبیت این برنامه بخاطر ویژگی های مختلف کاربردی و علاوه بر جنبه های سرگرمی و ارتباط با دوستان و نزدیکان می توانید از جنبه کاری این شبکه اجتماعی قدرتمند نیز بهره ببرید.

اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می دهد تا بتوانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند و از این بستر برای گسترش مهارت و نشان دادن برندهای معتبر استفاده کنند.افرادی که شما را دنبال می‌کنند مشتاق دیدن استوری های شما و روزمرگی شما هستند و این گزینه برای جذب مخاطب بیشتر است .

تیم تحریریه ی کافه اینستا در این پست همه چیزهایی که لازم است شما بدانید و چگونه می توانید از این ویژگی ها برای روند کاری خود استفاده کنید را به نمایش گذاشته ایم . اگر که به هر دلیلی بودجه ی کافی یا توانایی لازم برای خرید بازدید استوری اینستاگرام ندارید و همچنین نمی توانید با خرید فالوور اینستاگرام به صورت ارگانیک بازدید استوری هایتان را بالا ببرید  پس پیشنهاد میکنم که این مقاله را به صورت کامل مطالعه و اجرا کنید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با کارکرد استوری اینستاگرام و نحوه ی استفاده از ان برای دیده شدن و فروش بیشتر را بیاموزید

 

 

آخرین به روز رسانی های استوری اینستاگرام

 

استوری هایی که از مهم ترین و محبوب ترین ویژگی های اینستاگرام هستند که از آنها استفاده زیادی می شود. اینستاگرام به دلیل مخاطب زیاد و توجه کاربران آن به طور مداوم در حال به روز رسانی است .در این قسمت خلاصه ای از به روز رسانی های اخیر اینستاگرام را مرور خواهیم کرد

 

به روز رسانی 1 : به‌کارگیری استیکر add your در استوری اینستاگرام برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

 

اینستاگرام با آزمایش قابلیت add yours آن را در سطح جهان به وجود آورد. این قابلیت ویژگی جدیدی شد که مخاطبان اینستاگرام از این موضوع عمومی در استوری های خود استفاده کنند.اضافه شدن این موضوع باعث افزایش زنجیره های محتوا از طریق استوری و همچنین باعث شده است که کاربران با یکدیگر تعامل برقرار کنند.

قابلیت استیکر add yours این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند به درخواست و یا موضوعات مختلفی که به استوری گذاشته می شود پاسخ بدهد و از اینرو چرخه ای درست می شود که در آن هر کاربری می تواند استوری خود را اضافه کند و آن را میان میلیون ها نفر به اشتراک بگذارد.

 

به روز رسانی ۲ : جایگزین شدن قابلیت swipe up با استیکر لینک اینستاگرام

 

ویژگی swipe up به کاربران به ویژه سازندگان محتوا و افراد شاغل این امکان را می‌دهد تا یک لینک و پیوند خارجی را به استوری های خود اضافه کنند. با استفاده از این قابلیت بینندگان استوری می‌توانند برای دریافت لینک، انگشت خود را به بالا در قسمت استوری یا با کلیک بر روی گزینه ((بیشتر)) در قسمت پایین استوری باز کند. از این رو اینستاگرام اعلام کرد که استیکر links اکنون جایگزین مناسب تری برای swipe up خواهد شد.

کاربران و بینندگان استوری شما می‌توانند با ضربه زدن بر روی استیکر پیوند را باز کنند.این قابلیت قبلاً برای پیچ ها و کاربرانی که پیجشان شامل ۱۰ هزار دنبال کننده بود فعال بود و می توانستند که از آن استفاده کند. اما امروزه و در حال حاضر استیکر LINKS برای تمامی کاربران اینستاگرام قابل دسترسی است. اینستاگرام در استیکر LINKS ویژگی‌هایی را به وجود آورده است که نسبت به swipe up دارای مزیت های بیشتری است.

مزیتهای استیکر LINKS در استوری

  •  استیکر LINKS برای افرادی که قبلاً از آنها برای انتشار موسیقی ، نظرسنجی‌ها ، عنوان سوالات و .. درقسمت استوریشان استفاده می کردند آشنا است .
  • استیکر ها این امکان را به کاربران داده‌اند تا ظاهر استوری های شان را نسبت به قابلیت swipe up دستکاری بیشتری بکنند و در نتیجه طرح های شکیل تری را به وجود بیاورند.
  • از مهم ترین مزیت های استیکرها نسبت به خاصیت swipe up این است که بیننده های استوری های اینستاگرام قادر نبودند که با داستان ها تعامل ایجاد کنند و این قابلیت دیگری از استیکر LINKS است. در حالی که خاصیت swipe up اجازه واکنش مخاطب به استوری را نمی داد. در حالی که با استیکر لینک کاربر می‌تواند هم به استوری واکنش نشان دهد و هم بر روی لینک کلیک کرده و پنجره جدیدی برای او باز می شود.

 

به روز رسانی 3 : محدودیت ۶۰ ثانیه ای برای استوری های اینستاگرام در نظر گرفته می شود

 

در حال حاضر مدت زمان پخش سریال های اینستاگرامی ۱۵ ثانیه است یعنی هر استوری ۱۵ ثانیه باید باشد در حالی که در آخرین اخبار که مفاد آن توسط یکی از محققین و توسعه دهنده های شبکه های اجتماعی تنظیم شده است بر این اساس است که ایشان متوجه شده‌اند که استوری های ۶۰ ثانیه ای می‌توانند نسبت به استوری های ۱۵ ثانیه ای تاثیر بالاتری بر کاربر بگذارند و آنها را بیشتر به سمت محتوای تولید شده در پیج انتقال دهد.

 

بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام

 

استوری اینستاگرام روشی عالی برای قرار گرفتن هر چه سریعتر در معرض دید بازدید کنندگان است.

امروزه استوری ها نقش مهمی برای افراد شاغل و دارای کسب و کار در اینستاگرام ایفا می‌کنند در نتیجه ترفندهای افزایش بازدید استوری اینستاگرام می توانند باعث افزایش ورودی کاربران به پیج کاری شما شوند. از طریق استوری ها افراد بیشتری می توانند کسب و کار شما را مشاهده کنند و شما می‌توانید از این راه مخاطب های زیادی را جذب کنید و افزایش فالوور داشته باشید .

این کار باعث می شود که اشتغال خود را گسترده کرده و درآمدزایی داشته باشید. اما نکته این است که شما باید استوری هایی بگذارید و محتوایی تولید کنید که علاقه کاربران در اینستاگرام را به همراه داشته باشد تا بتوانید باعث افزایش تعداد فالوور های خود در اینستاگرام شوید.

امروزه تعداد بازدیدکنندگان اینستاگرام از اسنپ چت پیشی گرفته است و به بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال روزانه رسیده است. چیزی که فقط برای اشتراک گذاری تصویر ساخته شده است امروزه به یکی از مهمترین قسمتهای زندگی افراد تبدیل شده است. افراد زیادی برای به دست آوردن مشتری و جلب توجه آنها از اینستاگرام استفاده کرده و استوری ها یکی از مهمترین قسمت های اینستاگرام برای جلب توجه کاربران و در نتیجه افزایش فروش است. اکثر بازدیدکنندگانی که از استوری ها با پیج شما آشنا می شوند به دیدن نمایه ی شما می پردازند و پست های شما را می بینند و لایک می کنند . پس تعداد لایک های و بازدیدهای شما بدون خرید لایک اینستاگرام و خرید بازدید پست اینستاگرام به راحتی و بدون هزینه افزایش می یابد.

 

آیا می توانید ببینید که بعد از ۲۴ ساعت چه کسی استوری شما را بازدید می کند؟

 

استوری های موجود در بخش آرشیو صفحه تان تا ۴۸ ساعت بعد از پست کردن، بینندگان شان را به شما نمایش می دهد و اگر می خواهید ببینید چه کسی استوری های شما را مشاهده کرده است قبل از ۴۸ ساعت اقدام کنید . برای این کار قسمت تنظیمات حساب خود را به شیوه ای تنظیم کنید که بتوانید استوری های خود را به صورت اتوماتیک آرشیو کنید.

 

ترتیب نمایش استوری اینستاگرام به چه معناست؟

یکی دیگر از قابلیت های مثبت اینستاگرام دیدن لیست افرادی است که استوری های شما را مشاهده می کنند.

این قابلیت برای کسانی که در اینستاگرام شاغل هستند و درآمدزایی می‌کنند بسیار ضروری است.زیرا به صورت کامل آماری به شما میدهد که میتوانید به سبب آن و تحلیل آن باعث افزایش بازدید و اشتراک گزاری استوری اینستاگرامتان شوید.

ترتیب بیننده های استوری به شما نشان می دهد که چه کسی به محتوای شما علاقمند استو سریع تر به پیج و محتوای شما سر می زند.

ترتیب بینندگان استوری اینستاگرام می تواند به شما کمک کند که حوزه کاری خود را پیشرفت دهید و علاقه مندان خود را بشناسید و سعی در افزایش علاقه آنها و نمایش خود به کاربران بیشتری داشته باشید.

 

چگونه از لیست بینندگان استوری اینستاگرام استفاده کنیم؟

 

با روش های درست با بینندگان استوری های تان روابط برقرار کنید. شما می توانید با فهرست بازدید کننده های استوری تان به عنوان راهنمایی درباره اینکه چه کسی باید در میان همه بینندگان استوری تان با شما تعامل برقرار کند استفاده کنید.لیست بینندگان شما به این شکل است که بینندگانی که در ابتدا استوری شما را می بینند در بالاترین سطح از لیست قرار می‌گیرند این افراد تعامل بیشتری با پیچ شما دارند و در نتیجه توجه بیشتری به محتوای شما می کنند. افرادی که در میانه لیست قرار گرفتند افرادی هستند که به صورت روزمره به پیج شما سر میزنند و گاهاً بین ۱ الی ۲ روز طول میکشد که دوباره به محتوای شما سر بزنند.

افرادی که در انتهای لیست هستند این افراد به صورت سرزده به پیج شما سر میزنند و ممکن است که دوباره چند روز طول بکشد که وارد پیج شما شده و استوری های شما را ببیند در نتیجه شما باید به افرادی که در قسمت یک و دوی لیست شما قرار گرفته اند توجه بیشتری بکنید و همچنین سرمایه‌گذاری بکنید که افراد قسمت سوم لیست را علاقه مند تر به محتوایتان بکنید.در نتیجه با بازگشت بازدیدکننده های بخش سوم لیست به پیج شما هم آمار تمامی استوری های شما بالا می رود و سبب افزایش تعداد بازدید کننده ی استوری های اینستاگرامتان می شود و همچنین تعامل پیجتان بالاتر می رود

 

تعامل با بینندگان استوری اینستاگرام با عملکرد بالاتر

 

لیست استوری اینستاگرام به عنوان یک فهرست مهم برای سازندگان محتوا و برندهای معتبر عمل می کند تا مشخص کند که چه کسی از بین بازدیدکنندگان بیشتر به محتوای شما علاقه مند است و سریعتر به پیج شما ورود می‌کند .

برای استفاده از این لیست باید تعامل خوبی با افرادی که همواره در بالای لیست استوری های شما هستند داشته باشید. با بررسی این افرادی که استوری های شما را مشاهده کرده‌اند کاربرانی که بیشترین تعامل را با شما و استوری های شما دارند تعیین فرمایید و لیست کاملی از آنها تهیه کنید.

  • آنها را در متحوایی که مربوط به استوری های مشاهده شده توسط خودشان است، تگ کنید
  • با آنها در مکالمات اینستاگرام و در پیام ها چه به صورت عمومی و چه به صورت خصوصی تعامل فعال برقرار کنید
  • از طرفی که این افراد دائماً در حال تماشای استوری های شما هستند با اندکی تلاش می توانید آنها را نسبت به استوری های خود بیشتر درگیر کنید تا بازدیدکنندگان استوریتان را به مشتری های وفادار خود تبدیل کرده و استفاده بیشتری از این تعامل داشته باشید و به راحتی این افراد را علاقمند به خرید از پیجتان کنید.

تعامل با بینندگان استوری اینستاگرام با عملکرد پایین تر

 

توجه کردن به افرادی که در پایین لیست استوری های شما دیده می شوند برای یک سازنده یا فردی که به دنبال کسب و کار است بسیار مهم است. وقتی این افراد به استوری های شما سر می زنند این عملکرد آنها نشان دهنده اشتیاق نسبت به محتوای شما هر چند کم، اما موجود در آنها است و این امر باعث این می‌شود که پیشرفت بیشتری در زمینه کاری خود داشته باشید و می‌توانید این افراد را تبدیل به فالوور ها و دنبال کننده های فعال در پیج کاری و شخصی خودتان بکنید.

 

هایلایت استوری اینستاگرام

 

هایلایت ها همان استوری های اینستاگرامی هستند که به صورت دائمی می توانید آنها را در پروفایل خود داشته باشید .هایلایت ها بعد از پخش کامل در استوری با ذخیره شدن به بخش بیو در نمایه شما اضافه میشوند

.هایلایت ها باعث می‌شوند که شما کسب و کار خود را رونق دهید و معرفی کنید بر خلاف استوری ها، هایلایت ها بعد از ۲۴ ساعت حذف نمی‌شوند، بلکه در پیج شما خواهند ماند .

قابلیت دیگر آنها ویرایش بخش‌های هایلایت است تا شما بتوانید هر روز فعالیت های خود را به روز کنید و موارد جالب تری را در هر بخش هایلایت ارائه دهید.

آگاهی بازدیدکنندگان هایلایت های شما به شما این امکان را می دهد تا از وضعیت کاری خود آگاه باشید و بتوانید ضعف ها و نقاط قوت خود را بیشتر ببینید.اما نکته این است که شما تا ۴۸ ساعت می‌توانید افرادی که هایلایت های شما را دیده اند تماشا کنید .

در اینجا نحوه دسترسی به لیست افرادی که هایلایت های شما را نگاه کرده اند به صورت کامل آورده ایم

  1. نمایه ی اینستاگرام تان را باز کنید.
  2. بر روی هایلایت مورد نظر خود کلیک کنید
  3. در قسمت (( senn by)) در گوشه ی سمت چپ و پایین صفحه بزنید تا لیست بازدیدکنندگان هایلایت خود را مشاهده کنید