هشتگ های اینستاگرام و بررسی عملکرد آنها در اینستاگرام آموزش صفر تا صد هشتگ های اینستاگرام و میزان تاثیرگذاری آنها بر لایک و ویو پست ها مواردی هستند که در این مقاله از کافه اینستا در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. با وجود اینکه یکی از بهترین راه های افزایش آمار و فالوور پیج اینستاگرام ، خرید فالوور اینستاگرام و سایر خدمات شبکه های اجتماعی است. اما یادگیری الگوریتم های مختلف اینستاگرام از جمله هشتگ و نحوه ی کار با آن می تواند در این فرآیند به شما کمک کند.

 

هشتگ اینستاگرام چیست؟

 

هشتگ اینستاگرام ترکیبی از حروف ، اعداد و ایموجی هایی است که می تواند به دنبال هم ، ترکیب با هم و جدا از هم استفاده شود و قبل از آن علامت # قرار میگیرد. به عنوان مثال #کافه_اینستا ، #کافهاینستا ، #kafeinsta❤️ نمونه‌هایی هستند که شما می‌توانید آنها را در اینستاگرام ببینید و شکل و قالب ساختاری آنها را به دلخواه خود به صورت کامل عوض کنید . هشتگ ها در اینستاگرام برای دسته بندی های محتوا و پیدا کردن موضوعات مرتبط با هم استفاده می‌شوند. به شکلی که تمامی موضوعاتی که هشتگ خاصی در زیر آنها قرار بگیرد در یک دسته‌بندی خواص قرار می گیرند.

 

هشتگ ها لینک هایی هستند که در آنها محتوای زیادی دسته بندی شده است . این به این معنی است که هر فردی که بر روی یک هشتگ اینستاگرام کلیک کند به صفحه ای منتقل می‌شود که محتوای افرادی که آن هشتگ را در زیر پست های خود قرار داده اند به صورت کامل لیست شده است و توانایی دیدن آنها برای آن فراهم می‌شود.

احتمالاً در زیر اکثر پست های اینستاگرام لینک های و کلماتی با رنگ آبی دیده اید این کلمات همان لینک ها و هشتگ های اینستاگرامی هستند. حال که با مفهوم هشتگ در اینستاگرام آشنا شده اید احتمالا سوالاتی در ذهن شما ایجاد شده است به این شکل که هشتگ در اینستا چه کاربردی دارد و چگونه می توان از مزایای آن استفاده کرد ؟

هشتگ ها ابزارهای فوق العاده قدرتمندی هستند که در رسانه‌های مختلف از آنها استفاده می شود. می توان گفت هشتگ ها نوعی برچسب است که موضوعات جهانی را دسته‌بندی می‌کند و طبقه بندی و گروه بندی مطالب مشابه در کنار هم را برای شما آسان می کند.

برای استفاده از هشتگ کافیست شما عبارت مورد نظر را بعد از علامت # به کار ببرید.و تمامی مطالبی که زیر آن # آن عبارت قرار داده شده باشد برای شما نمایش داده می شود

 

 

چرا از هشتگ اینستاگرام استفاده کنیم؟

هشتگ اینستاگرام و نحوه ی کارکرد آن

 

هشتگ های یک راه مهم برای گسترش مخاطبان و فالوورها و لایک های صفحه شما است. دستیابی و دسترسی سریعتر کاربران به پست های شما از طریق هشتگ ها قابل انجام است.هنگامی که شما از هشتگ در زیر پست و محتوای خودتان استفاده می کنید محتوای شما در لیست مربوط به آن هشتگ نمایش داده می شود.این امر برای استوری های شما نیز دقیقا به همین شکل است. یعنی زمانی که شما از یک هشتگ در استوری خود استفاده می‌کنید استوری شما در رشته‌ی استوری های مربوط به آن هشتگ قرار می‌گیرد و در صفحه اصلی آن هشتگ قابل مشاهده است . پس کاربرانی که هشتگ را جستجو و آن را دنبال می‌کنند می‌توانند استوری شما را ببینند.

به دنبال کردن هشتگ ها از طریق توسط افراد اشاره کردیم خوب طبیعتا این افراد می‌توانند هشتگ ها را دنبال کنند این به این معنی است که شما می توانید هشتگ مورد نظر خود را فالو کنید و پست های مربوط به آن را در بخش هوم اینستاگرامتان ببینید. تمامی پست هایی که در این هشتگ منتشر میشوند برای شما قابل مشاهده خواهد بود. هرچند که این امکان تا حدودی برای کاربران با نسخه ی اندروید به صورت کامل اجرا نمی شود و بیشتر آن را در ios و دسکتاپ میبینیم.

هشتگ های اینستاگرام به راحتی می توانند شما را تبدیل به یک برند آنلاین کنند . هشتگها راه بسیار خوبی برای ایجاد یک جامعه آنلاین برای افزایش انگیزه مردم و تعامل آنها با برندتان هستند .

اصلی ترین کار هشتگ ها افزایش ورودی بازدیدکنندگان خارج از پیج شما به داخل پیج شما است. ورود این بازدیدکنندگان به صفحه ی پست شما بدون خرید لایک اینستاگرام باعث افزایش تعداد لایک و بازدید آن پست می شود . و آمار شما را نزد الگوریتم های اینستاگرام به شدت بالا می برد.

برای مثال اپیدمی کرونا باعث شد که بسیاری از افراد از خاصیت هشتگ ها استفاده کنند و آن را در پست های خود به کار ببرند . کرونا یکی از هشتگ های مهم اینستاگرام به اسم stay-home# یا #خانه_بمانید را ترند کرد و بسیاری از افراد از آن در زیر پست ها و در استوری های خود استفاده کردند.

 

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

 

بهینه سازی نتایج جستجو در اینستاگرام از طریق هشتگ ها به صورت کامل امکان پذیر است .این بهینه سازی ها باعث می شود که کاربران کلمات و برندهایی را که دنبال آن هستند به صورت سریعتر پیدا کنند. این در حالی است که کاربران می توانند با استفاده از هشتگ ها بازدید پست اینستاگرام و استوری های خود را افزایش دهند.اگر از ابزارهای مهم آنالیز اینستاگرام استفاده کرده باشید و آمار آن را چک کرده باشید بر اساس آمارهای داده شده هشتگ ها نقش بسیار مهمی در دیده شدن و پیشرفت و رشد پیج شما ایفا می‌کند . این باعث می‌شود که شما راه سریع تری را در مدت زمان کمتری نسبت به رقبایتان طی کنید.

به صورت کلی هشتگ در اینستاگرام کاربردهای یکسانی دارند. تمامی کاربردهای هشتگ در اینستاگرام به شکل زیر است :

 • کمک به موتورهای جستجوی اینستاگرام برای تشخیص و فهم محتوای ارسالی شما
 • جامع بودن جستجو و رسیدن به پاسخ سریع تر
 • طبقه بندی مطالب بر اساس یک موضوع مشخص

 

کاربرد هشتگ اینستاگرام در استوری چیست؟

 

نکته بسیار جالبی که در مورد هشتگ ها وجود دارد انتخاب و کاربرد آنها در استوری های اینستاگرام است. استوری های اینستاگرام امروزه خیلی مورد توجه قرار می‌گیرد و از پر طرفدارترین و پربازدید ترین بخش های اینستاگرامی هستند. شما می توانید با قرار دادن هشتگ های مناسب در استوری های مرتبط با هشتگ ، در لیست استوری های منتشر شده در آن هشتگ قرار بگیرید و بازدید فراوانی را به سمت پیج تان بفرستید.در صورتی که فردی هشتگ قرار داده شده در استوری شما را فالو کرده باشد یک صفحه استوری جداگانه در بین استوری های بالای صفحه اینستاگرام آن دیده می شود که می تواند استوری های آن هشتگ را تماشا کند.آن صفحه استوری شامل تمامی استوری هاییست از آن هشتگ در پیج خود استفاده کرده و آن را درج کرده اند. بنابراین درج هشتگ در استوری شما تاثیر بسیار بالایی در بازدید و دیدت شدن آن دارد

 

 

تاثیر هشتگ در رشد پیج اینستاگرام چقدر است؟

 

همانطور که در بالا اشاره شد هشتگ ها در بیشتر شدن میزان بازدید پست های شما تاثیر بسیار زیادی دارد اما استفاده از هشتگ ها در پست ها و محتوای شما شرایط خاصی دارد که باید حتما آنها را در نظر بگیرید و خارج از قوانین آن عمل نکنید.

 • تعداد هشتگ های درج شده در زیر یک پست از ۳۰ عدد نمی تواند بیشتر باشد
 • هشتگ های انتخابی حتماً باید با محتوای پست شما مرتبط باشد
 • یک هشتگ نامناسب می تواند تمامی برنامه شما برای جذب بازدید از هشتگ ها را به هم بریزد
 • هشتگ ها باید به کلماتی که کاربران در اینستاگرام سرچ میکنند نزدیک باشد
 • برای افزایش بازدید در طولانی مدت از هشتگ های خاص و نیچ استفاده کنید

به یاد داشته باشید که همیشه استفاده از هشتگ های پربازدید برای افزایش بازدید پست شما موثر نخواهد بود. تعداد زیاد پست و بازدید در یک هشتگ ممکن است به این دلیل باشد که افراد زیادی آن هشتگ را فالو میکنند و یا در آن هشتگ پست منتشر می‌کنند. این به این معنی است که پست و محتوای شما در بین محتوای بسیار زیاد منتشر شده در آن هشتگ گم می‌شود و قاعدتاً شما بازدید و فالوور اینستاگرام آنچنانی از آن هشتگ دریافت نخواهید کرد. به همین خاطر اینستاگرام متذکر می‌شود که برای دستیابی به هدف خود از ترکیبی از هشتگ های پربازدید ، خاص و مرتبط با پستتان استفاده کنید.

 

آیا استفاده از هشتگ در بیو اینستاگرام مفید است ؟

 

شاید هشتگ های مختلفی را در بعضی از پیچ ها در قسمت بیو دیده باشید با دیدن این پیج ها ممکن است سوالاتی در ذهن شما به وجود آید که یکی از آنها این است که آیا گذاشتن هشتگ در بیو اینستاگرام یک پیج در میزان بازدید آن پیچ تاثیر گذار است یا خیر ؟

باید خدمت شما عرض کنم که هشتگ گذاری در قسمت بیوی اینستاگرام پیج تان هیچ نقشی در بالا آمدن و رشد پیج تان نخواهد داشت و هیچ بازدیدی شما از جانب این هشتگ دریافت نخواهید کرد. تنها خاصیت استفاده از هشتگ در بیو اینستاگرام این است که شما می توانید یک هشتگ خاص برای خود تولید و آن را از طریق بیوی اینستاگرام تان به مخاطبین و فالوور هایتان معرفی کنید . یا اگر که عضو یک چالش جهانی در اینستاگرام شده اید می‌توانید با معرفی آن هشتگ در بیو اینستاگرام تان ملحق شدن خودتان به آن چالش را به بقیه نمایش دهید

 

یک کپشن مرتب و زیبا در عین استفاده از هشتگ. آیا ممکن است ؟

 

برجستگی هشتگ ها در کپشن پست شما می‌تواند یک منظره ناخوشایند برای بازدیدکننده پستتان به وجود بیاورد. اگر که وقت زیادی را صرف نوشتن کپشن و آماده‌سازی آن کرده اید ممکن است نخواهید که با استفاده از هشتگ های زیاد از زیبایی آن کم کنید . پس در نتیجه می توانید هشتگ های خود را در نقاط مختلفی از اینستاگرامتان مخفی کنید.

 

چگونه هشتگ ها را در کامنت پست مخفی کنیم ؟

 

 • کپشن پست خود را مطابق با سلیقه و محتوایی که برای آن آماده کرده است بنویسید
 • پست خود را منتشر کنید و آماده باز شدن بخش کامنت های آن باشید
 • با باز شدن بخش کامنت های پست تان شما می توانید هشتگ ها را مانند یک کامنت در بخش کامنت پست تان منتشر کنید.

 

این ترفند برای کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند بسیار عالی است و هشتگ های شما در موبایل قابل مشاهده نیست و برای مشاهده آن حتما باید کاربر دکمه view all comments را بزند. در حالی که کامنت شما در نسخه ی دسکتاپ در اولین کامنت قرار می گیرد و کاربر می‌تواند آن را ببینید .

 

چگونه هشتگ های اینستاگرام را در استوری مخفی کنیم ؟

شما می توانید هشتگ های اینستاگرام را در استوری نیز مخفی کنید. برای این کار دو راه حل پیشنهاد می شود

۱.راه حل اول آن است که اندازه هشتگهای خود در استوری را آنقدر کوچک کنید که قابل دیدن نباشد

۲.اگر که میخواهید هشتگ را به صورت کامل مخفی کنید از یک ایموجی ، استیکر یا گیف استفاده کنید و آن صفحه جدید که شامل گیف، استیکر یا ایموجی است را بالای استیکر قرار دهید.

 

آیا هشتگ های موجود در کامنت تاثیر مثبتی دارند؟

 

در بسیاری از پیچ هایی که بر روی بخش کپشنشان بسیار کار می کنند متوجه این موضوع می شوید که در این پیچ ها اکثرا هشتگ ها در کامنت قرار داده می شود .اولین سوالی که در این مرحله برای شما به وجود می آید این است که آیا هشتگ گذاری در بخش کامنت می تواند برای پیج مفید باشد؟

تفاوتی در هشتگ گذاری در کپشن و کامنت دیده نمی‌شود و هر دوی این موارد تاثیر یکسانی بر رشد پیج دارد .این دیدگاه شماست که باعث می شود که هشتگ ها را در کامنت ها درج کنید و یا آنها را در بخش کپشن منتشر کنید. تنها تأثیری که در هشتگ کامنتی بر پیج می‌گذارد این است که شکل ساده و مرتبی به کپشن شما می دهد و از شلوغی در این بخش جلوگیری می کند. پس وقتی که کاربری پست شما یا محتوای شما را می بیند با لیست بلندی از هشتگ در کپشن مواجه نمی‌شود و در نتیجه با دقت نظر بیشتری کپشن شما را می خواند. پس قراردادن هشتگ در کامنت نه تنها از تاثیر آن کم نمی کند بلکه به نفع تعامل پیجتان نیز است.

 

یافتن هشتگ مناسب با محتوای شما

 

یافتن هشتگ مناسب با حوزه‌های فعالیت یکی از مهم ترین کارها و سخت ترین انتخابات در اینستاگرام است .

 

چگونه بهترین هشتگ های اینستاگرام را برای برند خود انتخاب کنیم؟

 

نمونه ها، پیشنهادات و توضیحات گسترده‌ای در رابطه با پیدا کردن و انتشار دادن هشتگ در اینستاگرام وجود دارد که شما میتوانید از آنها استفاده کنید. اما مهمترین چیزی که شما را در انتخاب هشتگ اینستاگرام مرتبط با محتوای تان کمک می کند بررسی هایی است که خودتان بر روی محتوا و پیچ‌های رقیبانتان انجام می دهید.

 

1.رقبای تان را بررسی کنید و محتوای مشابه شان زیر نظر بگیرید

از هشتگ هایی که رقبایتان در زیر محتوای مشابه با محتوای شما استفاده کرده‌اند می‌توانید استفاده کنید .

با بررسی‌هایی که در رابطه با محتوای منتشر شده توسط رقبا و همکارانتان به دست می آورید می توانید اطلاعات مفیدی در رابطه با استفاده یا عدم استفاده از یک هشتگ یا مجموعه ای از هشتگ ها به دست بیاورید. با این کار شما می توانید تعدادی از هشتگ های مرتبط و مفید به حوزه کاری تان و مرتبط با محتوای در حال انتشارتان پیدا کنید.

2.سلیقه کاربرانتان را در بکارگیری هشتگ ها بررسی کنید

اطلاعاتی که شما در بخش کاربران تا می‌توانید در بخش تحلیل کاربران تان به دست بیاورید باعث می‌شود که شما در هشتگ گذاری بسیار پیشرفت کنید. یکی از این موارد می‌تواند سلیقه‌ای برترین فالوورها و فعال‌ترین فالوورهای شما در انتخاب هشتگ باشد.

اگر که شما بر اساس سلیقه کاربران و فالوور های تان هشتگ گذاری کنید از اینکار می توانید ورودی بگیرید و بازدید پست و ویدیوی اینستاگرام داشته باشید.

به چه شکلی است؟

واضح است وقتی که تعداد زیادی از برترین فالوور های شما یک هشتگ خاص را دنبال می‌کنند پس می توان به صورت نسبی نتیجه گرفت که کاربرانی با سلایق خاص دنبال کننده شما هستند و شما باید به سلیقه آنها احترام بگذارید و از مجموعه افرادی که این سلیقه خاص را دارد کاربرانتان را جذب کنید.

 

هشتگ خاص متناسب با برند تان ایجاد کنید

 

اینستاگرام کافه اینستا 5

شاید بهترین هشتگ ی که استفاده می کنید هشتگی باشد که شما خودتان برای برندتان و به اسم برندتان تولید میکنید. پس از تولید هشتگ خاص توسط شما ، می توانید آن را در بیو ، کپشن ها و استوری های اینستاگرام خودمنتشر کنید. مخاطبان شما از وجود آن مطلع می شوند و می توانند به مرور آن هشتگ را دنبال کرده و انتشار دهند. همچنین می توانید با تدارک یک مسابقه هشتگ را برند کرده و تعداد فالوورهای آن هشتگ را افزایش دهید.

 

چگونه یک هشتگ اختصاصی ایجاد کنیم؟

 

هشتگ اختصاصی هشتگی ست که اینفلوئنسرها ، پیچ های فروشگاهی و بلاگرها از آن برای پویش ها و چالش های اجتماعی و مختلف استفاده می کنند.اما سوال اصلی اینجاست که چگونه یک هشتگ اختصاصی ایجاد کنیم؟ چند نکته که باید مد نظرتان باشد این است که

۱. ابتدا باید یک ایده خوب برای ایجاد هشتگ اختصاصی داشته باشید

۲.سپس مطمئن شویم که کلمه مدنظر ما قبلا استفاده نشده است

۳.در صفحه اختصاصی و یا صفحه کسب و کارتان با فالوور ها و مخاطبین تان در رابطه با هشتگ اختصاصی گفتگو کنید و کلمه ای که انتخاب کرده اید را با آنها به اشتراک بگذارید.

۴.کنترل کننده استفاده کنندگان از هشتگ تان باشید و مطمئن شوید که مخاطبان و دنبال کننده های هشتگ آن را در جای مناسب به کار می‌برند و در صورت لزوم با آنها در ارتباط باشید و از ثبت هشتگ تان در محتواهای غیرمرتبط جلوگیری کنید.