دریافت تیک آبی اینستاگرام و وریفای کردن حساب اینستاگرام یکی از افتخارات بسیار بزرگی است که یک برند در اینستاگرام می تواند داشته باشد.در حال حاضر دریافت تیک آبی در اینستاگرام نسبت به گذشته بسیار ساده تر شده است . و اینستاگرام به همه اجازه می دهد که برای دریافت تیک آبی اقدام کنند .

هر برندی برای دریافت این تیک مسیر مشخص و اصولی دارد که باید بر اساس این اصول این مسیر را طی کرده و برای دریافت تیک آبی اقدام کند.اگر که یک شخصیت مشهور یا یک برند جهانی هستید دریافت نشان تایید اینستاگرام برای شما بسیار کار راحتی است. اما اگر که فرد عادی هستید و می خواهید که این تیک را داشته باشید کار شما کمی سخت تر از برندهای مشهور و افراد تاثیرگذار جامعه است.

این مقاله به صورت کامل راههای دریافت تیک آبی و مراحل آن را به شما نمایش می دهد. پس به صورت کامل آن را مطالعه کنید که راه هایی ساده دریافت وریفای اکانت اینستاگرام را به شما نمایش می دهد. در این مقاله از کافه اینستا به توضیحاتی در رابطه با نحوه ی دریافت تیگ آبی اینستاگرام می پردازیم.

 

وریفای کردن اکانت اینستاگرام به چه معناست؟

یکی از ساده‌ترین راه‌های شناخت اکانت وریفای شده در اینستاگرام نشان تیک آبی در کنار اسم اکانت است.پس به عبارت ساده تر شما زمانی که اکانت خود را وریفای می‌کنید یک تیک آبی در کنار اسم خودتان به اکانت شما اضافه می شود .

این تیک آبی به کاربران و فالوور ها و دنبال کننده های شما نشان میدهد که شما یک فرد مشهور مورد تایید اینستاگرام هستید. و سایر صفحاتی که به اسم شما و به اسم برند شما در حال فعالیت هستند فاقد اعتبارند و صفحاتی تقلبی و فیک میباشد.در واقع تیک آبی اینستاگرام نشان دهنده آن است که شما آن چیزی هستید که ادعا می کنید.

 

چرا برای دریافت تیک آبی اینستاگرام باید وریفای یا تایید اینستاگرام شوید؟

در باور عمومی و اکثر افراد این دیدگاه را دارند که وریفای کردن اکانت اینستاگرام و دریافت تیک آبی در کنار اسم تان نمادی از شهرت و اعتبار تان است.و انگار که تیک آبی در کنار اسم شما به کاربران و فالوورهای شما می گوید که(این صفحه از اعتبار بالایی برخوردار است ).

تایید یک حساب اینستاگرام از جانب اینستاگرام به این معناست که کارشناسان اینستاگرام وقت گذاشته اند که این حساب را بررسی کنند و مطمئن شوند صاحب حساب همان فردی است که ادعا می کند.جدای از این موارد اکانت وریفای شده اینستاگرام موارد خاص و امتیازات مثبتی دارد که در زیر به تعریف چند نمونه از آن ها می پردازیم

 

 1. یکی از اولین افرادی باشید که ویژگی های جدید اینستاگرام را دریافت و امتحان میکند

  اینستاگرام قابلیت های منحصر به فردی دارد که هنگامی که در این شبکه ی اجتماعی تایید شدید از این امکانات بهره مند خواهید شد .اغلب اولین کسانی که ویژگی های جدید را قبل از همه کاربران اینستاگرام دریافت می کنند و آزمایش می کنند افرادی هستند که دارای تیک آبی و تاییدیه اینستاگرام اند.این کار باعث جذاب شدن پیج کاری و شخصی شما شده و در نتیجه جلب توجه بیشتری به سمت شما ارسال خواهد شد

 2. باعث جلوگیری از سوء استفاده از برند تان شده و اعتماد کاربران را به شما افزایش می دهد‏

  با بیش از چندین میلیون حساب جعلی روی این پلتفرم هر فردی می تواند که استراتژی های شما را کپی کند و به راحتی با سوء استفاده از اسم برند شما مشتری های شما را بدزدد.این کار در مرحله اول باعث سردرگمی طرفداران و مشتریان شما شده و این وضعیت سرگرمی با آشفتگی باعث تنفر و ایجاد تنش کاربران نسبت به برند شما شده و در نتیجه کاربران نمی توانند حدس بزنند که کدام یکی از حسابهای کاربری در این شبکه اجتماعی متعلق به برند اصلی شماست

 3. وریفای اکانت باعث افزایش ارزش شما در اینستاگرام می شود.

  وریفای اکانت اینستاگرام و دریافت تیک آبی کار ساده ای نیست بنابراین افرادی که تاییدیه اینستاگرام را دریافت می‌کنند متعلق به یک گروه خاص هستند شما به عنوان یک شخص ساده به راحتی نمی توانید اکانت خود را وریفای کنید و تیک آبی آن را بگیرید همین وضعیت تیک آبی، برای هر حسابی که آن را دریافت می‌کند ارزشمند بودن را به آن حساب می بخشد .

  پس در نتیجه این افزایش ارزش، افزایش بازدید و افزایش دنبال کننده را به همراه خواهد داشت و اسم برند شما به عنوان یکی از برندهای خاص دنیا شناخته خواهد شد

 4. یک رهبر فکری برای فالوورها و بازدیدکننده هایتان شوید

  دلیل اصلی اعتماد کاربران به محتوای پست شده در یک حساب، نشان تایید و وریفای اینستاگرام است . این نشان باعث می شود که به این محتوا بعنوان یک محتوای اصلی اعتماد کند.با وجود این که اگر حسابهای مشابه به شما هم همان محتوا را پست کرده باشند باز هم محتوای پست شده در حساب شما به عنوان محتوای اصلی در نظر گرفته شده و شما منبع آن محتوا خواهید بود.

  بنابراین شما به راحتی شاهد افزایش تعداد فالوور اینستاگرام بدون هزینه برای خرید فالوور اینستاگرام و بازدید کننده در پیج تان بعد از تایید حسابتان توسط اینستاگرام خواهید بود.تعامل و مشارکت کاربران شما مزدی است که اینستاگرام بعد از وریفای و تایید اکانت شما به شما میدهد و شما به راحتی می توانید با این موارد پیج خود و پیج کاری تان را پیشرفت دهید و به سرعت به قله های موفقیت برسید.

 5. بازدید کننده های اکانت تان را افزایش دهید

  سقف اکسپلور و قله آن جایی است که حساب های دارای نشان تیک آبی در آن بعد از جستجوی هر کاربر نمایش داده می شود. این به آن معناست که بعد از هر جستجوی کاربر شما جزو اولین نتایجی هستید که به کاربر نمایش داده می شوید. وقتی شخصی در اینستاگرام جستجو می کند و حساب شما با معیار های جستجوی آن فرد مطابقت داشته باشد قطعاً اصلی‌ترین گزینه انتخاب و رتبه ی یک لیست شما هستید

  ممکن است متوجه این قضیه شده باشید که حساب ها و صفحات توصیه شده به شما یا (suggested) توسط اینستاگرام اغلب و در اکثر موارد حساب ها و اکانت هایی هستند که تیک آبی دارد. یک نشانه مهم در اینجا این است که الگوریتم های اینستاگرام اکانت هایی که وریفای شده اند را دوست دارند و از آنها حمایت می‌کنند و در نتیجه آنها را در معرض دید می‌گذارند و به بقیه کاربران اینستاگرام نمایش می‌دهند. یادتان باشد در کنار افزایش بازدید هر پست , میزان لایک های آن نیز مهم است . اگر که نمی توانید میزان لایک ها را به صورت ارگانیک افزایش دهید به خرید لایک اینستاگرام فکر کنید که می تواند گزینه ی مناسبی در این شرایط برای شما باشد

 6. شرکای تجاری و پیشنهادهای مشارکت بهتری را دریافت خواهید کرد

  اغلب برندهای معتبر از اینستاگرام به عنوان کانال بازاریابی اصلی خود استفاده می کنند. تعداد کاربران اینستاگرام روز به روز در حال افزایش است و طبق آمار اینستاگرام یکی از محبوب ترین صفحات مجازی حال حاضر موجود در جهان است . با وجود این موارد یک برند با حساب وریفای شده و با دریافت تیک اینستاگرام احتمالاً پیشنهاد های تبلیغات و مشارکت های بهتری را از برندهایی که تیک آبی ندارند و اکانت شان وریفای نشده است دریافت می کند.

 

شرایط و موارد لازم دریافت تیک آبی اینستاگرام

اینستاگرام چندین فاکتور و مولفه های مختلف رو هنگام ارزیابی اینکه آیا یک حساب دارای معیارهای مورد نظر و قابل تایید هست چک خواهد کرد.به غیر از پیروی از شرایط استفاده و دستورالعمل‌های لازمه اینستاگرام و همچنین الگوریتم های لازمه آن ، حساب شما باید ویژگی‌های که در زیر گفته شده را برای دریافت تیک آبی اینستاگرام داشته باشد

اصالت داشتن : اکانت اینستاگرامی شما باید نماینده یک شخص واقعی یا یک کسب و کار به روز ثبت شده باشد

بی نقص بودن :حساب شما باید تمامی اطلاعات مورد نیاز در نمایه تان را داشته باشد . یعنی عکس پروفایل و بیو آن به صورت کامل نوشته شده باشد. و اینکه حساب شما یا پیج شما باید در حالت عمومی قرار داده شده باشد.همچنین باید حساب شما فعال و به روز باشد که هنگام درخواست تایید اینستاگرام ، احتمال تایید درخواست بالا برود.

مشهور و با اعتبار بودن : اکانت شما باید نشانگری یک شخصیت عمومی مشهور یا یک نام تجاری و برند شناخته شده باشد که در اینستاگرام به صورت کامل و در روز چندین بار جستجو شود.الگوریتم های اینستاگرام برای نشان دادن و به دست آوردن میزان محبوبیت شما داده های شبکه های خبری محبوب را چک می کند و بررسی می کند که داده های دریافی تبلیغاتی و یا از کانال های پولی نباشد.

حساب شما باید منحصر به فرد و شخصی باشد: در اینستاگرام تنها صحت یک اکانت مربوط به یک فرد یا برند تایید می شود و هر شخصی و یا هر برندی باید فقط یک اکانت مخصوص به خود داشته باشد.البته این شرایط برای اکانت های چندزبانه متفاوت است.همچنین اکثریت پست های اکانت شما باید نمایانگر شما باشد و حوزه ی فعالیتی مشخصی را در بر بگیرد. چون اکانت هایی با منافع عمومی مورد تایید اینستاگرام قرار نمی گیرد.

 

ارائه اطلاعات صحیح برای دریافت تاییدیه اینستاگرام لازم است

در طول فرایند تایید اینستاگرام و ارائه تیک آبی توجه به این نکته که تمامی اطلاعات ارائه شده به اینستاگرام باید صحیح باشد بسیار مهم است. در غیر اینصورت اینستاگرام شما را بدون تیک آبی و تایید رها کرده و ممکن است در موارد شدیدتر شما را بلاک و یا حساب شما را حذف کند .همچنین اگر که شما تیک آبی در فیسبوک داشته باشید تایید خودکار حساب اینستاگرام شما را تضمین نمی کند پس صرفا داشتن تیک آبی در فیسبوک ارتباط مستقیمی با دریافت تیک آبی و یا تایید اینستاگرام در شبکه اجتماعی اینستاگرام ندارد.و شما برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام باید تمامی فرآیند دریافت تیک آبی در فیسبوک را در اینستاگرام نیز پیاده کنید و حساب خود را وریفای کرده و ارتقا دهید.

 

اینستاگرام برای تایید حساب و ارائه تیک آبی محدودیت فالوور دارد؟

حداقل تعداد فالوور برای اینستاگرام جهت دریافت تیک آبی مشخص نشده است.پس تعداد فالوور های شما هیچ نقشی در تایید اینستاگرام ندارد و الزامی وجود ندارد که کاربران برای تایید حساب شان باید مقدار معینی فالوور جمع آوری کنند.با وجود این موارد اما کاربران بعد از دریافت تیک آبی شانس بسیاری برای رشد سریع و افزایش فالوور های بسیار زیاد در مدت زمان بسیار کمی دارند و خود را به بالای چندین میلیون فالوور در طی یک مدت بسیار کوتاه می رساند.و این یکی از اصلی ترین دلایلی است که همه کاربران به دنبال دریافت تیک آبی شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند.

حتی کاربرانی که به تازگی در این شبکه اجتماعی ثبت نام کرده اند و تعداد فالوور بسیار اندکی دارند برای دریافت تیک آبی اینستاگرام می‌توانند درخواست بدهند و لزومی برای تایید نکردن حساب آنها بر مبنای تعداد فالوور شان وجود ندارد. در واقع هیچ معیاری برای دریافت تیک آبی اینستاگرام بر اساس تعداد فالوور های شما وجود ندارد.

 

سه مرحله درخواست تیک آبی اینستاگرام

برخلاف سرویس‌های دیگر اینستاگرام، این شبکه اجتماعی تیکه آبی و تاییدیه ی خود را به هیچ کدام از کاربران تا زمانی که درخواست از سمت کاربر ارسال شود ارائه نمی کند. همه افرادی که مایل به دریافت تیک آبی برای اکانت اینستاگرام شان هستند باید فرم مشخصی را پر کرده و آن را برای پشتیبانی اینستاگرام و کارشناسان این شبکه اجتماعی ارسال کنند.پس از تکمیل این فرم برنامه های شما تحویل تیم تاییدیه اینستاگرام داده میشود.سپس درخواست شما زیر نظر کارشناسان این شبکه اجتماعی محبوب بررسی می شود و در صورت لزوم درخواست شما تایید و یا رد می شود.مراحل درخواست تیک آبی اینستاگرام به شرح زیر است :

 1. ابتدا باید حسابی را که می خواهید برای آن تیک آبی بگیرید مشخص کنید و مطمئن باشید که وارد آن حساب شده اید.

 2. به قسمت نمایه ی حسابتان در بخش setting ->account ->request verification بروید.

 3. نام و مشخصات کامل خود را وارد کرده و فرم مورد نیاز برای شناسایی اینستاگرام را به صورت کامل ارائه دهید . و پس از اتمام کار بر روی گزینه ارسال و یا send کلیک کنید .